Get your training to higher level

Blog

Proč dlouhodobé uzavřené kurzy a ne otevřené skupinové lekce?

Důvodů, které mě k tomuto kroku vedly, je celá řada, ale nejdůležitější jsou tyto:

  1. Uzavřenost: Na těchto kurzech budeme trénovat pouze v omezeném počtu po celou dobu trvání kurzu a ve stejné sestavě. To je hlavní rozdíl proti klasickým skupinovým lekcím. Je to mnohem lepší jak pro samotné atlety, tak pro trenéra, který tréninky vede.
  2. Systém: Kurzy budou trvat několik týdnů a během této doby budeme dodržovat jasně stanovený program. Díky uzavřenosti mohou tréninky na sebe navazovat, a to povede k většímu progresu. Tréninky tedy od začátku do konce kurzu budou mít řád a návaznost.
  3. Díky uzavřenosti a systému má trenér více prostoru pro dohled na všechny atlety, tréninky jsou tím více individuální než u běžných skupinovek a tím zákonitě kvalitnější.
  4. Po ukončení kurzu atlet bude zvládat techniku základních silových cviků. Bude mít tělo připravené na náročnější trénink a otevřenou cestu ke zlepšování se a budování silného a zdravého těla.
  5. Během kurzu bude prostor i pro debatu o životosprávě, zdravém životním stylu a věci s ní spojené.

Toto je z mého pohledu 5 nejdůležitějších věcí, proč jsem se rozhodl pro cestu uzavřených dlouhodobých kurzů než pro otevřené skupinové lekce.

Nechápejte to prosím tak, že skupinové cvičení haním. Pro spoustu lidí jsou skupinovky přínosné a splňuje jejich očekávání a jsou spokojení. Já se snažím ukázat jinou cestu. Cestu, kterou sám považuju ze zkušenosti za správnou.

Powergym je místo, kde jde o kvalitní trénink, ale také se zajímáme o zdravý životní styl.

Tvrdý trénink je super věc, ale bez dodržování životosprávy bohužel nikdy nedosáhneme takového efektu.

Proto jde trénink ruku v ruce s životosprávou a čím je člověk starší, tím to platí víc. Naštěstí mám pro vás dobrou zprávu, vůbec to není tak těžký nebo drastický, jak si člověk obyčejně myslí. 🙂 Ale o tom až na kurzu Základy silového tréninku.

Tomáš Kolínský
trenér a majitel Powergym v Písku

Přestaň cvičit, začni trénovat

Napiš nám

Trénujeme

Po-Pá: 6:30 – 21:30

So: 9:00 – 14:00

Ne: 9:00 – 12:00

     15:00 – 20:00